Haber

Muhsin Yazıcıoğlu dosyası üçüncü kez açılıyor! Kanında zehir olacak

25 Mart 2009’da Kahramanmaraş bölgesinde düşen helikopterde bulunan Büyük Birlik Partisi lideri Muhsin Yazıcıoğlu hayatını kaybetti. Yazıcıoğlu’nun şüpheli ölümü aradan yıllar geçmesine rağmen aydınlatılamadı.

YAZICIOĞLU’NUN KAN ÖRNEKLERİ YENİDEN ARAŞTIRILACAK

Dava dikkatle takip edilirken, Yazıcıoğlu’nun ölümüyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı, karbon monoksit ve zehir iddialarına açıklık getirmek için harekete geçti. Yazıcıoğlu’na ait kan örneklerinin İstanbul’daki İsimli Tıp Kurumu 5. İsimli Tıp İhtisas Komisyonu tarafından yeniden incelenmesine karar verildi.

AVUKATLAR İSTEDİ

Independent Türkçe’den Cihat Arpacık’ın haberine göre, 2023’ün ilk haftasında belge ve numuneler Adli Tıp’a geldi ve soruşturma başlatıldı. Belge avukatlarının da daha önce bu yönde bir talebi olmuştu. Avukat Selami Ekici, soruşturma belgelerinde “gizlilik kararı” olduğunu söyledi. Öte yandan bu incelemenin ilk olmadığı belirtiliyor. İlk muayenede görünmeyen karbon monoksit ikinci muayenede tespit edildi.

RAPORLAR AİLEYİ TATMİN ETMEDİ

Öte yandan, otopsi raporunda Yazıcıoğlu’nun ölüm nedeninin “kaburga kırıkları, iç organ yaralanmasından göğüs ve karın kanaması” olduğu belirtildi. Kazadan 15 ay sonra 19 Ocak 2011’de yapılan ikinci Adli Tıp muayenesinde Yazıcıoğlu’nun kanında yüzde 13,1 oranında karbon monoksit olduğu ancak kaza anında bu seviyenin var olduğunun söylenemeyeceği yazıldı. Yapılan ikinci inceleme sonucuna göre ölüm nedeninin “vücut travması” olduğu belirtildi. Ancak hem Muhsin Yazıcıoğlu’nun ailesi hem de ailenin avukatları bu otopsi raporunun gerçeği yansıtmadığını düşünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu