Haber

İYİ Parti Bursa: TÜİK’in verileri gerçeği yansıtmıyor

BURSA (İGFA) –DÜZGÜN Parti Bursa İl Başkanı Dr. Mehmet Hasanoğlu, misyonlarının her zaman olduğu gibi gerçekleri dile getirmek olacağını söyledi.

TÜİK’in bugün açıkladığı Mayıs ayı enflasyon verilerine değinen Başkan Dr. Türkiye İstatistik Kurumu’nun Mayıs ayı enflasyon açıklamasında Hasanoğlu, her zaman olduğu gibi Enflasyon Araştırma Grubu’nun (ENAG) verileriyle büyük bir çelişki içine girdiğini kaydetti. TÜİK, Mayıs ayında tüketici fiyatları endeksini bir önceki aya göre yüzde 0,04, yıllık bazda ise yüzde 0,04 olarak hesapladı. fiyat değişmedi, enflasyon Mayıs ayında yüzde 7,35, yıllık bazda ise yüzde 109,01 arttı.Bu verilerin öncekiler gibi gerçekçi olmadığı bir kez daha ortaya çıktı.

TÜİK; Oranları hesaplarken doğal gaz fiyatlarına ‘sıfır fiyat’ yönteminin uygulanmasının tam bir aldatmaca olduğunu ifade eden Dr. .Kimseye aldanmayın et ve süt ürünleri başta olmak üzere temel besin maddelerinde ve ekmekte artış devam ediyor.TÜİK’in hesaplarının başka bir şeyi hedeflediği ortaya çıktı.’Akılcı politikalara dönüş gerekliliği’ adı altında anlaşılan… ‘Yeni dönemde kemer sıkma tedbirleri alınacak, yine dar gelirli vatandaşlarımız olacak. Eskiden olduğu gibi muhalefete karşı sorumluluğumuz yeter. Bundan sonra da milletimize hep doğruları getirmektir.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu