Haber

Uluslararası Gökova yarı maratonunun ilki yapıldı

10-11 Aralık 2022 tarihlerinde Ula’nın Akyaka İlçesi’nde düzenlenen Muğla Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Gökova Yarı Maratonu’nda 516 sporcu 4 farklı etapta yarıştı. Maratonu başlatan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla’nın keşfedilmeyi bekleyen harika bir coğrafyaya sahip olduğunu ve ilk kez düzenlenen Gökova maratonuyla farklı şehirlerden sporcuların bu şehri sporla keşfedeceklerini belirtti.

Başkan Gürün; “Muğla keşfedilmeyi bekleyen nadide bir mücevher”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Muğla, doğal ve eşsiz güzellikleri ile keşfedilmeyi bekleyen bir coğrafya. İlimiz sadece kıyılarıyla değil, bütünü ile bilinmesi ve yaşanması gereken bir cennet. İlk kez düzenlediğimiz Gökova Maratonu ile katılımcılar, Farklı şehirlerden gelenler bu süper doğayı sporla keşfedecekler.Muğla için büyük hayallerimiz var.Muğla’yı büyüterek geleceğe taşımak istiyoruz.Muğla’mızı birlikte yaşattığımız bu maratona katılan tüm sporcularımıza teşekkür ederim. spor, kültür, doğa, yeşil ve mavi.”

Uluslararası Gökova Yarı Maratonu 5K, 10K, 21K ve Çiftler etabı olmak üzere 4 farklı etapta gerçekleştirildi. Çiftler etabını Gökhan-Gönül Irez, Anna Kolkova-Fedir Bezlepkin, Valeriia Bezlepkina – Yauhen Nazaranka kazandı. 5 kilometre erkekler etabı Sergei Solovev, Osman Erkam Şafak, İsmail Uzuner, 5 kilometre bayanlar etabı Santa Tkhakur, Fatma Taş, Esra Uzun, 10 kilometre erkekler etabı Brice Pedeau, Mehmet Aydıngör, Roman Lysenko, 10 kilometre bayanlar etabı Emine Ögür, Jemma Reynolds, 21 kilometre erkekler etabını Esra Uzun, Andrey Farnosov, Ahmet Bayram ve Ali Aydın, 21 kilometre bayanlar etabını ise Ferda Aydın, Benhür Öncel ve Nilgün Aslı Arıç kazandı.

Ayrıca Muğla Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulüpler Birliği Kıdemli Atletimiz Yılmaz Karabulut 10 Km Yaş Kategorisi 1.’si oldu. Ödül töreninde yaş kategorisi ve genel klasmanda ilk üçe giren katılımcılara kupa, tüm katılımcılara hatıra madalyası verildi. – MUĞLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu